AEROLIFE

Moroccan Tour 2013

Prolog

Po úspěšném absolvování výletu do Anglie skrz sedm států západní Evropy, Eurotripu 2012, na sebe nenechala myšlenka na další podobný letecký výlet dlouho čekat. Původní nápad vůbec nezvažoval let podobného rozsahu, v plánu bylo se Zlínem 43 prolétat několik alpských letišť. Ten se nám však kvůli několika technickým potížím a následně již horšícímu se podzimnímu počasí nepodařilo zrealizovat.

Již dlouho jsme měli ale v plánu navštívit Gibraltar, malé Britské území ležící na samotném jihu Španělska. Spíše ironicky jsme tedy navrhli naší možnou budoucí destinaci – a nápad se skutečně zalíbil, načež jsme při dlouhých zimních večerech začali s plánováním. Z Gibraltaru nás již však dělí jen několik desítek kilometrů široký průliv od Afrického kontinentu – byla by tedy přeci jen škoda nenavštívit i ten.

A v Maroku už je takřka povinností podívat se do jeho hlavního města, Rabatu, zároveň bychom se ale nechtěli připravit o možnost zhlédnout Atlas a samotnou Saharu. Jako svůj cíl tedy ustavujeme letiště Er Rachidia, které leží na hraně Sahary a na samotné východní hranici Maroka. Jako nejschůdnější se nám jeví celý let opět absolvovat s Cessnou 172 OK-JKV, jejíž příběh je popsán v článcích o loňském Eurotripu.

Fotogalerie

About us Contact