AEROLIFE

Eurotrip 2012

Plánování

Posádka by tedy byla, zbývalo už jen plánování. Bylo jasné, že se potřebujeme dostat z Prahy do Hamburku ideálně přes Anglii, jak, to bylo na nás. Přímo se nám moc letět nechtělo, zvlášť ne, když s malou „zalíťkou“ můžeme vidět Alpy, což evokovalo plán navštívit Laurenta Golaye, skvělého člověka a pilota, jehož nálet převyšuje 20.000 letových hodin na všech možných typech letadel, v Ženevě. Jemu se náš plán zalíbil a ochotně nabídl ubytování a cenné rady a informace k celému letu. Když už bychom z Ženevy letěli přes celou Francii do Anglie, byla by škoda nevidět Loiru a světoznámé zámky na ní ležící. Další etapou bylo tedy Tours. Poté Anglie – Duxford je málo, když Zdeňka napadlo, že bychom mohli zkusit domluvit setkání se sirem Nicholasem Wintonem, s nímž ho pojí nejen práce, ale již i osobní život.

Nešlo nesouhlasit a rázem bylo domluveno také setkání s Lady Milenou Grenfell-Baines, která je velmi váženou dámou v Prestonu, severně od Manchestru, a jedním z 669 „Wintonových dětí“. I u ní bychom mohli mít ubytování. Dalším „mecenášem“ byl kamarád mého kamaráda, Honza Mrázek, kterého bychom mohli potkat zase v Bristolu. Čímž se naše trasa začala pomalu ale jistě rýsovat. Proletíme anglické jižní pobřeží od Kanálu až k Bristolu, poté přes Wales do Blackpoolu a když už tam budeme, mohli bychom zvládnout také Skotsko a Edinburgh. Zpět poletíme do White Walthamu, za panem Wintonem a hned vedle v Oxfordu se sejdeme s Nektariem Raftisem, zmíněným vlastníkem naší Jůlinky.

Hned na to se (pasivně) zúčastníme Flying Legends v Duxfordu a přes Benelux se vrátíme do Hamburku. Plán je to dobrý, jen mi vrtalo hlavou, jestli není až moc ambiciózní, vzhledem k tomu, že má člověk respekt z toho letět 650km z Prahy do Hamburku, těch 4000km navíc a v zahraničí ho moc neuklidní. Vezme-li se to ale kolem a kolem, je vcelku jedno, jestli letí člověk z Drážďan dále do Německa, nebo z Bristolu do Blackpoolu. Česky tam stejně nikdo nemluví a stačí se jen řídit zvyklostmi té dané země a letět. Jen to chce ty zvyklosti trošku prostudovat, k čemuž ale perfektně vystačí AIP a možná pár informací z webu. S Honzou jsme se do toho vrhli a Michalovi se Zdeňkem přenechali plánování zmíněného setkání a obstarání materiálu k zaznamenání celého letu. Jim se podařilo vše perfektně včetně zapůjčení foťáku a menší televizní kamery (v hodnotě ca 200.000Kč). Ani my jsme nezůstávali pozadu a za okamžik jsme měli poměrně dobrou představu co a jak.

Fotogalerie

About us Contact